/ASELSAN’ın Gece Görüş Sistemleri Ürdün’de de üretilecek

ASELSAN’ın Gece Görüş Sistemleri Ürdün’de de üretilecek

ASELSAN, King Abdullah II Design and Development Bureau (KADDB) ile imzaladığı anlaşma kapsamında Ürdün ve bölge ülkeleri için gece görüş sistemleri üretecek.
AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, KADDB Yatırım Grubu ve ASELSAN, Ürdün’de elektro-optik şirketi kurmak üzere müşterek teşebbüs anlaşması imzaladı.  KADDB Yatırım Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Moayad Samman ile ASELSAN Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Necmettin Baykul’un imzaladığı anlaşma kapsamında Ürdün’de kurulacak elektro-optik şirketi ile gece görüş ve termal görüş sistemleri üretilecek.
SOFEX Fuarı kapsamında imzalanan anlaşma ile Ürdün ve bölge ülkeleri ihtiyacına yönelik olarak gece görüş sistemlerinin tasarımı, üretimi, pazarlaması, testleri, kalifikasyonu ile bakım, onarım hizmetlerinin sağlanması hedefleniyor.
KADDB Yatırım Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Samman, imza töreninde ASELSAN’ın gece görüş ve termal görüş sistemleri alanında dünyanın önde gelen şirketlerinden biri olduğunu belirtti.
KADDB Yatırım Grubu, 1 Ocak 2010 tarihinde Kral II. Abdullah Tasarım ve Geliştirme Bürosunun ticari kolu olarak faaliyet göstermek üzere kuruldu. Grup, savunma, güvenlik ve otomotiv sanayi alanlarında, servis hizmetlerini de içeren yeni iş imkanları üzerinde çalışıyor.
ASELSAN ise elektronik ürünler ve sistemler tasarlayan, geliştiren, üreten ve ürünlerinin satış sonrası servis hizmetlerini karşılayan; yüksek teknolojili ve çeşitli ürün yelpazesine sahip bir elektronik sanayi kuruluşu.

milliyet.com.tr

TAGS: